Διαδικτυακός αγώνας άλματος άνευ φοράς

Την Πέμπτη 27/5/2021 διεξήχθη διαδικτυακός αγώνας άλματος άνευ φοράς στα πλαίσια του εορτασμού για τα 200 χρόνια από την απελευθέρωση της Ελλάδας από τους Τούρκους, μεταξύ των σχολείων του Νομού Ρεθύμνης και Χανίων με πρωτοβουλία της Συντονίστριας Εκπαιδευτικού Έργου Φυσικής Αγωγής κα Ζαμπετάκη Λύδας, των Γραφείων Φυσικής Αγωγής Ρεθύμνης και Χανίων και του Π.Ε.Κ.Ε.Σ. Κρήτης.

Από το σχολείο μας συμμετείχαν οι παρακάτω μαθητές/-τριες με σειρά κατάταξης σύμφωνα με την επίδοσή τους την ημέρα των αγώνων:

Κορίτσια

1. Παπαλεξάκη Γεωργία -> 1,67m
  2. Παπαϊωάννου Ευαγγελία -> 1,61m

Αγόρια

1. Μαμαλάλης Γεώργιος -> 2,48m
  2. Λελεδάκης Ιωάννης -> 2,43m
  3. Ζντράβκοβιτς Λάζαρ -> 2,41m
  4. Καραγιαννάκης Ραφαήλ -> 2,34m
  5. Μακρυλάκης Ηρακλής -> 2,33m

Ο Αναπληρωτής Διευθυντής κ. Φραγκιαδάκης Γεώργιος, η καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής κα Μπρόκου Μαρία, ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 2ου ΕΠΑΛ Ρεθύμνου τους συγχαίρουν και τους εύχονται πάντα επιτυχίες!